Aktualności

Bezpieczniej na lotnisku

2013.05.27 09:10 , aktualizacja: 2013.05.27 14:13

Autor: Katarzyna Klepaczewska (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Fot. Katarzyna Klepaczewska
  • Fot. Katarzyna Klepaczewska
  • Fot. Katarzyna Klepaczewska
  • Fot. Katarzyna Klepaczewska

Port lotniczy w Radomiu wzbogacił się o nowy wóz strażacki. Oficjalne przekazanie pojazdu poprzedziło jego uroczyste poświęcenie na placu przed kościołem garnizonowym. Na płycie lotniska na Sadkowie natomiast strażacy zademonstrowali jego możliwości.

 

Wóz ratowniczo-gaśniczy Panther 6x6 CA5 to trzyosiowy pojazd, który ma napęd na wszystkie sześć kół. Posiada nowoczesne systemy gaśnicze. Dodatkowo wyposażony jest np. w nosze, systemy ratujące zdrowie i życie, szczypce, nożyce, piły tarczowe, pneumatyczne podnośniki oraz poduszki nisko i wysokociśnieniowe, a także odpowiednie ubiory strażaków.

 

Na uroczystości, która odbyła się 24 maja br. obecny był wicemarszałek Leszek Ruszczyk, który podkreśli, że dzięki zakupowi takiego auta lotnisko na Sadkowie i korzystające z niego osoby mogą czuć się bardziej bezpiecznie.

 

Pojazd kosztował 3,2 mln zł. Jego zakup był możliwy dzięki pożyczce z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Liczba wyświetleń: 345

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.