Aktualności

Są pieniądze na rozbudowę Pałacu Ossolińskich w Sterdyni

2013.06.03 09:00 , aktualizacja: 2013.06.03 10:48

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Położony w starorzeczu Bugu Zespół Pałacowy Ossolińskich to perełka architektoniczna i turystyczna wschodniego Mazowsza. Przyciąga nie tylko odrestaurowanymi obiektami, ale także parkiem w stylu angielskim i budzącymi zachwyt stawami rybnymi. Dzięki otrzymanej dotacji unijnej Pałac w Sterdyni (pow. sokołowski) zostanie rozbudowany o dodatkowe pokoje, a także zyska nową multimedialną salę konferencyjną.

 

Wartość całego przedsięwzięcia wyniesie ponad 18,1 mln zł, z czego dotacja unijna ponad 7,3 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisali członkowie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Wiesław Raboszuk oraz prezes Zarządu Pałacowego Centrum Konferencyjnego Sp. z o.o. Jan Pacewicz.

 

Zespół Pałacowy w Sterdyni to doskonałe miejsce dla osób szukających odpoczynku, jak i chcących zorganizować różnego typu spotkania, konferencje. W odrestaurowanych budynkach znajdują się bowiem apartamenty i pokoje hotelowe, salon SPA, karczma, a także sale konferencyjne.

 

Dzięki otrzymanej dotacji możliwe będzie powiększenie bazy hotelowej, konferencyjnej i gastronomicznej. Głównym punktem inwestycji będzie bowiem wybudowanie w miejscu nieistniejących czworaków budynku hotelowo-konferencyjnego. Znajdzie się w nim 65 pokoi gościnnych oraz duża sala konferencyjna mogąca pomieścić jednorazowo aż 400 osób. Zostanie ona wyposażona w system ścian przesuwnych, dzięki czemu będzie można ją dostosowywać do rozmiarów i charakteru odbywającej się imprezy. Planowane jest także stworzenie zaplecza kuchennego. Z myślą o gościach wybudowany zostanie przestronny parking.

 

Dodatkowo projekt przewiduje adaptację istniejącej już infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tym celu przebudowane zostaną cztery pokoje gościnne w oficynie prawej, toalety w obu oficynach oraz w znajdującej się w podziemiach spichlerza karczmie. Ponadto, aby umożliwić osobom niepełnosprawnym swobodne dojście do SPA, pubu oraz karczmy, zarówno w oficynach, jak i w spichlerzu zostaną zainstalowane dźwigi dla wózków inwalidzkich.

 

Ważnym punktem przedsięwzięcia jest stworzenie Lokalnego Centrum Informacji Turystycznej. Dzięki otrzymanym środkom możliwe będzie m.in. przygotowanie bezpłatnych broszur, informacji i materiałów promocyjnych.

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 461

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.