Aktualności

Marszałkowie województw z wizytą w instytucjach europejskich

2013.06.04 15:35 , aktualizacja: 2013.06.04 15:56

Autor: Katarzyna Mańska, KM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot.arch.Urząd...
  • fot.arch.Urząd...
  • fot.arch.Urząd...
  • fot.arch.Urząd...
  • fot.arch.Urząd...
  • fot.arch.Urząd...
  • fot.arch.Urząd...
  • fot.arch.Urząd...

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik wziął udział w wizycie studyjnej w Brukseli (3–4 czerwca br.), zorganizowanej dla marszałków województw RP przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

 

Głównym tematem spotkania była dyskusja nad wybranymi zagadnieniami polityki unijnej z komisarzami i urzędnikami Komisji Europejskiej oraz posłami do Parlamentu Europejskiego.

 

Podczas wizyty marszałkowie mieli możliwość bezpośredniej rozmowy z komisarzem Januszem Lewandowskim na temat wieloletnich ram finansowych Unii Europejskiej. Szefów województw przyjął także Jan Olbrycht, poseł do Parlamentu Europejskiego. Na kolejnych spotkaniach z przedstawicielami poszczególnych dyrekcji generalnych włodarze polskich regionów omówili m.in. tematy związane z: polityką transportową, ze szczególnym uwzględnieniem IV Pakietu Kolejowego oraz instrumentu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF) i Trans-Europejskich Sieci Transportowych (TEN-T); polityką regionalną, w tym programami dla metropolii, a także inteligentną specjalizacją regionów.


Z elementami programu badań i innowacji „Horyzont 2020” zapoznał marszałków kierownik działu w dyrekcji generalnej ds. badań naukowych i innowacji, natomiast o rozwoju ICT z wykorzystaniem funduszy strukturalnych przedstawiciele województw rozmawiali z kierownikiem działu w dyrekcji generalnej ds. sieci komunikacji, treści i technologii.

 

Marszałkowie wzięli również udział w spotkaniu z Ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym Markiem Prawdą, Stałym Przedstawicielem RP przy Unii Europejskiej. 

Liczba wyświetleń: 564

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.