Aktualności

Edukacja w zakresie szczepień ochronnych

2013.06.11 15:20 , aktualizacja: 2013.06.12 09:12

Autor: Hanna Ajdukiewicz, Departament Polityki Społecznej i Zdrowotnej, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot. Agnieszka Wietecha
  • fot. Agnieszka Wietecha
  • fot. Agnieszka Wietecha
  • fot. Agnieszka Wietecha
  • fot. Agnieszka Wietecha
  • fot. Agnieszka Wietecha

„Rola jednostek samorządów terytorialnych w poprawie dostępności do szczepień ochronnych” – to temat konferencji, która odbyła się 10 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie. W spotkaniu wziął udział wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

Podczas spotkania, z udziałem przedstawicieli samorządów wszystkich szczebli z województwa mazowieckiego, wojewódzkiej i powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych, ekspertów medycznych oraz świadczeniodawców, zaprezentowane zostały efekty programów profilaktycznych realizowanych w obszarze ochrony zdrowia na Mazowszu. Dyskutowano także na temat możliwości poprawy sytuacji epidemiologicznej w regionie. 

 

Wykład ekspercki pt. „Szczepienia ochronne – priorytety i wyzwania zdrowia publicznego na Mazowszu” wygłosiła  prof. Teresa Jackowska, konsultant wojewódzki w dziedzinie pediatrii,kierownik Kliniki Pediatrii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i ordynator w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. O epidemiologii i profilaktyce zakażeń bakteryjnych opowiedział dr hab. n. med. Piotr Albrecht z I Kliniki Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Moderatorem konferencji była Ewa Łagońska, dyrektor Departamentu Polityki Społecznej i Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

 

Inicjatorami spotkania były organizacje działające na rzecz zdrowia dzieci: Stowarzyszenie „Parasol dla Życia”, Fundacja „Aby Żyć” oraz „Koalicja dla Wcześniaka”. Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Liczba wyświetleń: 538

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.