Aktualności

Nowa hala sportowa w Wolanowie

2013.06.17 10:10 , aktualizacja: 2013.06.18 07:53

Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

fot.Jan Pajączkowski
fot.Jan Pajączkowski

Mieszkańcy gminy Wolanów (powiat radomski) od 15 czerwca  mogą pochwalić się nowym obiektem sportowym. Koszt przedsięwzięcia wyniósł ponad 6 mln zł, z czego 500 tys. zł to dofinansowanie przyznane w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

 

Inwestycja składa się z hali głównej oraz jednokondygnacyjnego zaplecza, gdzie zaplanowano zespoły rozbieralni i umywalni, szatnię – ogólną i dla nauczycieli, pokój biurowy z aneksem pierwszej pomocy, magazyny oraz pomieszczenie porządkowe. Hala główna o wymiarach 26,67m x 43,29m została zaprojektowana tak, by można było rozgrywać mecze piłki ręcznej, koszykówki, tenisa ziemnego oraz siatkówki. Budynek posiada dodatkowo dwie sale dydaktyczne, istnieje także możliwość zainstalowania w hali sportowej czterech rzędów miejsc rozsuwanych (około 200 siedzisk) dla widzów.

 

W uroczystym otwarciu wziął udział wicemarszałek Leszek Ruszczyk, który pogratulował władzom gminy zrealizowanej inwestycji. Wyraził nadzieję, że nowa baza sportowa przyczyni się do zwiększenia aktywności fizycznej oraz promocji zdrowego trybu życia wśród mieszkańców. Przekazał również, na dobry początek, zestaw piłek, ufundowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 


Gmina Wolanów jest członkiem Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej i programu „Budujemy sportową Polskę”. Za aktywne działania w obszarze sportu w roku 2012  otrzymała wyróżnienie w konkursie Liderzy Regionu w kategorii Samorząd – Sport.

Liczba wyświetleń: 299

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.