Aktualności

Mają nową salę gimnastyczną

2013.06.20 14:10 , aktualizacja: 2013.06.20 14:34

Autor: Katarzyna Klepaczewska (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

Fot. Jan Pajączkowski
Fot. Jan Pajączkowski

W Jedlance (gmina Jedlińsk, powiat radomski), przy szkole podstawowej, powstała nowa sala gimnastyczna. Wartość inwestycji wyniosła blisko 2 mln zł.

 

Sala gimnastyczna o wymiarach 25mx15m została wybudowana dzięki dofinansowaniu w wysokości 400 tys. zł. Pieniądze pozyskano z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego.

 

Uroczyste otwarcie obiektu odbyło się 19 czerwca br. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: wiceprzewodnicząca sejmiku województwa mazowieckiego Bożenna Pacholczak i wicemarszałek Leszek Ruszczyk. Oboje podkreślali znaczącą rolę przedsięwzięć sportowych dla rozwoju mniejszych miejscowości – kondycji fizycznej mieszkańców, poprawie zdrowia i integracji społeczności.

 

Na zakończenie, na ręce najmłodszych wicemarszałek przekazał zestaw niezbędnych piłek ufundowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 376

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.