Aktualności
Przedsiębiorcy w nowej agendzie unijnej
2013.06.27 11:05 , aktualizacja: 2013.06.27 11:48
Autor: Konrad Wojnarowski (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska
- Fot. Konrad Wojnarowski
- Fot. Konrad Wojnarowski
- Fot. Konrad Wojnarowski
- Fot. Konrad Wojnarowski
- Fot. Konrad Wojnarowski
- Fot. Konrad Wojnarowski
O perspektywach rozwoju województwa oraz lokalnego biznesu rozmawiano podczas konferencji „Przedsiębiorcy na Mazowszu, przedsiębiorcy w kraju – szanse i wyzwania”, która odbyła się w warszawskim Centrum EXPO XXI. Jednym z prelegentów był marszałek Adam Struzik.
Spotkanie zorganizowane przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza wspólnie z Konfederacją Lewiatan zgromadziło duże grono przedsiębiorców. Przedstawiono na nim wyniki raportu „Przedsiębiorcy 2013. Polska i Mazowsze” oraz badania „Polacy o przedsiębiorcach”, przygotowane przez przedstawicieli Konfederacji Lewiatan.
Marszałek Adam Struzik podkreślił, że wsparcie przedsiębiorczości i innowacyjności to jeden z podstawowych celów Strategii Europa 2020. Dodał, że na Mazowszu, gdzie jest najwyższy wzrost gospodarczy, kwestie wsparcia adresowanego dla przedsiębiorców są traktowane priorytetowo. Jako jedno z usprawnień wskazał możliwość korzystania w kompleksowy sposób ze wsparcia w ramach RPO, np.: projekty związane ze szkoleniem pracowników firmy (EFS), zakupem nowych linii produkcyjnych, czy technologii (EFRR). Marszałek omówił także przewidywane obszary wsparcia – od komercjalizacji badań i transferu technologii, poprzez działanie innowacyjne i rozwojowe związane z prowadzoną działalnością, aż po wsparcie dla start-upów i szkolenia, a także kształcenie ustawiczne. Poinformował też o planowanych licznych ułatwieniach zachęcających do ubiegania się o unijne wsparcie firmom, których projekty będą wiązały się z realizacją inteligentnych specjalizacji regionu. Tacy beneficjenci będą mieli ułatwiony dostęp do wsparcia w ramach RPO 2014-2020.
W debacie udział wzięli również wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski oraz prezes ZPWiM Jacek Całus.
Liczba wyświetleń: 563
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.