Aktualności

Czysto i ekologicznie

2013.07.01 11:20 , aktualizacja: 2013.07.02 11:07

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Guzowska

Fot. Radosław Strzaliński
Fot. Radosław Strzaliński
Fot. Radosław Strzaliński

Już wkrótce składowisko odpadów w gminie Mordy przejdzie rekultywację. Teren ten stanie się przyjazny dla środowiska. Trawa oraz zadrzewienie ograniczą szkodliwy wpływ obiektu na środowisko, a rów odwadniający ze zbiornikiem zabezpieczą przed przenikaniem wód opadowych do dna składowiska. 30 czerwca br. umowę w tej sprawie podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz burmistrz miasta i gminy Mordy Jerzy Wąsowski.

 

Dzięki przedsięwzięciu przywrócone zostaną grunty wykorzystywane pod wysypisko. Zrekultywowany teren przeznaczony będzie na leśną szkółkę biologiczną. Młodzież będzie uczestniczyć w zajęciach praktycznych dotyczących edukacji na temat rekultywacji biologicznej, uprawy i pielęgnacji roślin. Projekt przyczyni się również do ochrony Obszaru Doliny Liwca i Ostoi Nadliwieckiej.

 

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013 w odpowiedzi na konkurs przeprowadzony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Jego wartość wynosi ponad 523 tys. zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej – prawie 445 tys. zł.

 

Tytuł projektu: Rekultywacja składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w miejscowości Kolonia Mordy

Całkowita wartość projektu: 523 464,32 zł

Kwota dofinansowania: 444 944,67 zł

Beneficjent: Miasto i Gmina Mordy

Działanie 4.2 Ochrona powierzchni ziemi

Liczba wyświetleń: 451

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.