Aktualności

E-udogodnienia dla pacjentów w Płońsku

2013.07.29 15:30 , aktualizacja: 2013.07.30 08:54

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Rejestrowanie się przez Internet, szybszy dostęp do wyników badań, a także uzyskiwanie porad medycznych drogą elektroniczną to tylko część udogodnień, jakie zostaną wprowadzone w szpitalu w Płońsku. Placówka otrzyma 5,4 mln zł dotacji z UE na wprowadzenie e-udogodnień. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałkowie Krzysztof Grzegorz Strzałkowski i Leszek Ruszczyk oraz dyrektor szpitala w Płońsku Józef Świerczek.

 

Pacjenci z powiatu płońskiego będą mogli liczyć na sprawniejszą pracę szpitala. Rozbudowa sieci LAN oraz modernizacja serwerowni pozwoli na elektroniczny obieg dokumentów i dostęp do cyfrowych wyników badań. To przyspieszy pracę lekarzy, a tym samym zwiększy czas poświęcany pacjentom. Dzięki ucyfrowieniu trzech stacjonarnych aparatów rtg łatwiejsze będzie też archiwizowanie wyników badań.

 

Z punktu widzenia pacjentów najważniejszy będzie jednak system usług on-line, dzięki któremu będzie można przez Internet rejestrować się na wizytę, odbierać wyniki badań, a  nawet otrzymać drogą elektroniczną medyczną poradę. Aby takie udogodnienia były powszechnie dostępne, zainstalowanych zostanie 16 PIAP-ów (publiczne punkty dostępu do Internetu) – trzy z nich staną w szpitalu, jeden w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płońsku, a pozostałe w siedzibach urzędów w miejscowościach z terenu powiatu płońskiego (Płońsk, Raciąż, Dzierzążnia, Naruszewo, Załuski, Joniec, Baboszewo, Nowe Miasto, Czerwińsk nad Wisłą oraz Sochocin).

 

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013 w odpowiedzi na konkurs przeprowadzony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

  • fot. Biuro Prasowe
  • fot. Biuro Prasowe
  • fot. Biuro Prasowe
  • fot. Biuro Prasowe

Liczba wyświetleń: 613

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.