Aktualności

Jak papryka to tylko z Potworowa

2013.08.05 15:00 , aktualizacja: 2013.08.05 15:13

Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Mówi się o niej „witaminowa rekordzistka”. Jest znakomitym źródłem witaminy C (jest jej 5-krotnie więcej niż w cytrynie), zmniejsza apetyt, przyspiesza spalanie tłuszczu. Papryka, bo o niej mowa, w różnych swych odmianach królowała na straganach podczas XXI Dnia Papryki w Potworowie (powiat przysuski), który odbył się 4 sierpnia br.

 

Spotkanie miłośników papryki rozpoczęło się mszą święta w intencji rolników, którzy co roku wkładają mnóstwo wysiłków, by zachwycić swoimi zbiorami i przyciągnąć jak najwięcej klientów. Wystawa była również okazją do wręczenia wyróżnień najbardziej zasłużonym z nich.

 

Oprócz targów papryki, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla gości. Były m.in. występy chóru „GOSPEL”, Młodzieżowej Orkiestry Dętej, gwiazdy szlagierów śląskich  Teresy Werner czy ludowej kapeli „Jana Gacy”.  Jak co roku uczestnicy imprezy mogli również zobaczyć występ kabaretu „KAŁASZ”, a na zakończenie pokaz sztucznych ogni.

 

W Dniach Papryki wziął udział wicemarszałek Leszek Ruszczyk, który podziwiając tegoroczne zbiory, pogratulował rolnikom i podkreślił jak ciężka, ale zarazem bardzo potrzebna jest ich praca i za ten trud podziękował.

  • fot. Jan Pajączkowski
  • fot. Jan Pajączkowski
  • fot. Jan Pajączkowski

Liczba wyświetleń: 877

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.