Aktualności

90-lat z doradztwem rolniczym

2013.08.30 15:25 , aktualizacja: 2013.09.05 10:56

Autor: Konrad Wojnarowski, Wprowadzenie: Monika Guzowska

W Poświętnem świętowano jubileusz doradztwa rolniczego. Płoński ośrodek jest najstarszą tego typu instytucją w Polsce. W obchodach uczestniczył m.in. marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.


Kulminacyjnym punktem imprezy było poświęcenie kamienia węgielnego pod budowę Mazowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego.


To kluczowy projekt – mówił marszałek Adam Struzik – Współczesne rolnictwo to nowoczesne technologie, z których korzysta coraz więcej gospodarstw rolnych. Jestem przekonany, że nowa inwestycja pozwoli dotychczasowy dorobek przenieść w jeszcze lepszą przyszłość.

 

Jubileusz był także okazją do wręczenia pracownikom ośrodka medali i odznaczeń na długoletnią służbę. Wydana została też okolicznościowa, bogato ilustrowana publikacja Macieja Zawadzkiego ,,90 lat doradztwa rolniczego w Poświętnem". W indeksie znajdują się nazwiska ponad 1500 pracowników, którzy od momentu powołania placówki pracowali w niej.

 

Na zakończenie organizatorzy zaproponowali koncert w wykonaniu artystów operowych oraz wieczór kabaretowy.
 

Liczba wyświetleń: 207

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.