Aktualności

10 lat współpracy z Fiamignano

2013.09.09 11:05 , aktualizacja: 2013.09.10 11:03

Autor: Konrad Wojnarowski, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Marszałek Adam Struzik uczestniczył w Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Czosnów (pow. nowodworski), podczas której podsumowano 10-letnią współpracę z włoską gminą Fiamignano oraz podjęto uchwałę zatwierdzająca program współpracy na następne lata.

Jubileusz 10-lecia podpisania umowy partnerskiej gmin bliźniaczych Fiamignano i Czosnów został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Sesja odbyła się podczas „Dni Czosnowa”. Wzięli w niej udział m.in. władze samorządowe gminy Fiamignano w prowincji Rieti oraz delegacja litewskiej gminy Siemieliszki, gminni radni i inni zaproszeni goście.
 

Sformalizowanie współpracy w 2003 r. i pozyskanie włoskiego partnera pozwoliło zrealizować wiele przedsięwzięć. Na szczególną uwagę zasługują liczne spotkanie i konferencje międzynarodowe organizowane we współpracy obu gmin z włoskim stowarzyszeniem Anci Lazio, w ramach realizacji projektów Unii Europejskiej w zakresie edukacji i budowania aktywnego społeczeństwa obywatelskiego.

 

Współpraca polsko-włoska jest wyrazem międzynarodowego dialogu i wzajemnej życzliwości. Pozwoliła na działania skierowane do różnych środowisk, zarówno dzieci, młodzieży, jak i seniorów. W ramach licznych wymian i spotkań studyjnych, konferencji dzieci i młodzieży, około 300 osób brało udział w inicjatywach, których celem było przybliżenie kultury włoskich przyjaciół. 

  • fot. UG Czosnów
  • fot. UG Czosnów
  • fot. UG Czosnów
  • fot. UG Czosnów
  • fot. UG Czosnów
  • fot. UG Czosnów
  • fot. UG Czosnów

Liczba wyświetleń: 306

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.