Aktualności

Białobrzegi mają 2 nowe boiska

2013.10.18 10:30 , aktualizacja: 2013.10.18 14:20

Autor: Katarzyna Klepaczewska (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Fot. arch. UMiG Białobrzegi
  • Fot. arch. UMiG Białobrzegi
  • Fot. arch. UMiG Białobrzegi
  • Fot. arch. UMiG Białobrzegi

Koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, piłka nożna czy tenis ziemny – to gry zespołowe, których rozgrywanie umożliwią mieszkańcom Białobrzegów dwa nowe boiska. Uroczyste otwarcie obiektów nastąpiło 17 października br.

  

Kompleks został wybudowany przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. KEN w Białobrzegach. Zakres inwestycji obejmował budowę boisk – wielodyscyplinarnego o wymiarach 22 x 44m z nawierzchnią ze sztucznej trawy oraz o wymiarach 18 x 26m o nawierzchni sztucznej poliuretanowej.

 

Gmina otrzymała na ich budowę dofinansowanie z „Programu rozwoju bazy sportowej województwa mazowieckiego” w wysokości 100 tys. zł. Całość zadania wyniosła około 430 tys. zł.

 

Na uroczystym otwarciu był obecny wicemarszałek Leszek Ruszczyk, który podkreślił przedsiębiorczość gospodarzy i życzył, aby dalej tak skutecznie angażowali się w pozyskiwanie środków z zewnątrz na budowę nowych obiektów, nie tylko tych sportowych. Młodzieży przekazał zestaw niezbędnych piłek.

Liczba wyświetleń: 430

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.