Aktualności
Otwocki szpital działa już 40 lat!
2013.11.13 14:15 , aktualizacja: 2013.11.14 09:52
Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
13 listopada br. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Adama Grucy w Otwocku obchodził 40-lecie swojego istnienia. Z tej okazji placówka została wyróżniona Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”, który w imieniu marszałka wręczył Sekretarz Województwa, Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie Waldemar Kuliński.
Gratulując dyrekcji i pracownikom placówki jubileuszu, sekretarz Waldemar Kuliński podkreślił, że długa i bogata tradycja oraz historia szpitala, wspaniały dorobek i sukcesy pracujących w nim na przestrzeni lat specjalistów, doskonale wykwalifikowany personel medyczny, indywidualne i życzliwe podejście do pacjenta, jak również ciągły rozwój organizacyjny i zdobyta renoma – to bez wątpienia wielkie atuty placówki. Przypomniał również, że otwocka placówka jest obecnie jednym z największych wysokospecjalistycznych ośrodków urazowo-ortopedycznych w kraju z jedynym w Polsce Oddziałem Uszkodzeń i Patologii Miednicy oraz Oddziałem Gruźlicy Kostno-Stawowej. Szpital sukcesywnie poszerza zakres udzielanych świadczeń zdrowotnych, wprowadza innowacyjne metody leczenia, zakupuje specjalistyczny sprzęt, jak również modernizuje swoje oddziały. Sukcesywnie dokonywana jest modernizacja bloku operacyjnego, powstają również nowe pracownie – w grudniu ub.r. odbyło się uroczyste otwarcie nowo powstałej pracowni rezonansu magnetycznego i densytometrii.
Historia szpitala sięga czasów powojennych. Kilkadziesiąt lat funkcjonowania to wielokrotne zmiany organizacyjne, obsady dyrektorów, struktury, rozbudowy – ciągły rozwój i dążenie do świadczenia usług na jak najwyższym poziomie. Obecnie Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Prof. Adama Grucy w Otwocku dysponuje 437 łóżkami, w tym 36 łóżkami z zakresu rehabilitacji ogólnej. Corocznie hospitalizowanych jest blisko 11 tys. pacjentów, z czego 18 proc. stanowią pacjenci z endoprotezoplastyką stawów biodrowych i kolanowych. W poradniach specjalistycznych dla dorosłych i dzieci rocznie leczy się około 44,5 tys. osób. Szpital stale podnosi jakość świadczeń zdrowotnych, które udziela wysoce wykwalifikowany personel medyczny, w tym 7 samodzielnych pracowników naukowych. Kadra medyczna posiada doświadczenia zdobyte w krajowych i zagranicznych ośrodkach. W leczeniu pacjentów wykorzystuje nowoczesne technologie oraz wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny.
- fot. archiwum SPSK w...
- fot. archiwum SPSK w...
- fot. archiwum SPSK w...
- fot. archiwum SPSK w...
- fot. archiwum SPSK w...
- fot. archiwum SPSK w...
- fot. archiwum SPSK w...
- fot. archiwum SPSK w...
- fot. archiwum SPSK w...
- fot. archiwum SPSK w...
- fot. archiwum SPSK w...
- fot. archiwum SPSK w...
- fot. archiwum SPSK w...
Liczba wyświetleń: 1215
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.