Aktualności

Podziękowanie za długoletnią współpracę

2013.11.27 09:55 , aktualizacja: 2013.11.27 11:44

Autor: Aldona Zawadzka, (KM), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

fot.Agnieszka Stabińska
fot.Agnieszka Stabińska
fot.Agnieszka Stabińska
fot.Agnieszka Stabińska

26 listopada odbyło się robocze spotkanie kierowników podmiotów leczniczych Samorządu Województwa Mazowieckiego. Poświęcono je głównie realizacji projektu „E-zdrowie dla Mazowsza” oraz kwestii dotyczących kontraktowania świadczeń zdrowotnych w 2013 r. Spotkanie stało się także okazją do uhonorowania Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia” dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie Ewy Łagońskiej.

 

Marszałek Adam Struzik, wręczając odznaczenie, podziękował dyrektor za długoletnią owocną współpracę i efektywne zarządzanie trudnymi sprawami z zakresu zdrowia i polityki społecznej. Podkreślił, że właśnie dzięki jej ogromnej wiedzy, praktyce, zaangażowaniu i w wielu wypadkach determinacji szpitale mazowieckie wkroczyły w XXI w. Jej doświadczenie zawodowe i zaangażowanie wniosły znaczący wkład w pracę urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego, zaś jej postawa budzi szacunek i uznanie zarówno klientów urzędu jak i współpracowników, stając się tym samym wzorem do naśladowania.

 

Ewa Łagońska jest z wykształcenia lekarzem internistą, geriatrą. Pracowała jako lekarz, kierownik przychodni i zastępca dyrektora ds. opieki zdrowotnej w zespołach opieki zdrowotnej w Łodzi, Płocku i Skierniewicach, później w Krajowym Związku Kas Chorych jako dyrektor departamentu świadczeń zdrowotnych. Od 23 kwietnia 2001 r. swoją drogę zawodową związała z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

 

Uczestniczyła aktywnie w restrukturyzacji podmiotów leczniczych, tak aby zasoby mazowieckiej ochrony zdrowia były konkurencyjne i bezpieczne dla pacjentów. Interesowały ją sprawy związane z promowaniem zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Mazowsza, edukacja młodzieży w tym zakresie oraz wspieranie podmiotów działających na rzecz zdrowia człowieka. Zaangażowana była także w prace licznych zespołów i komitetów, m.in. Mazowieckiej Rady Zdrowia Psychicznego, Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Zespołu ds. HIV/AIDS działającym przy wojewodzie mazowieckim, Zespołu ekspertów ds. ochrony zdrowia przy Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Związku Województw RP. Obecnie pełni funkcję Przewodniczącej Rady Społecznej Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym.

Liczba wyświetleń: 2748

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.