Aktualności

Targowisko im. Janusza Adamiaka otwarte

2013.12.02 09:30 , aktualizacja: 2013.12.03 10:19

Autor: Radosław Strzaliński (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

30 listopada br. uroczyście otwarto zmodernizowane targowisko w Cegłowie. Projekt zrealizowano dzięki wsparciu z funduszy unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007–2013. Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 784 330 zł. Całkowita wartość projektu to ponad 1,3 mln zł.

 

W ramach inwestycji wykonane zostały:część główna budowlana, socjalna z toaletami dla klientów i osób niepełnosprawnych oraz toalety pawilonów spożywczych, pawilony handlowe dla branży spożywczej z zadaszoną komunikacją dla klientów oraz miejsce do sprzedaży bezpośredniej. Targowisko przeznaczone jest do sprzedaży detalicznej artykułów spożywczych, rolnych oraz przemysłowych. Całość terenu została ogrodzona i oświetlona, a dla bezpieczeństwa kupujących zainstalowany został również monitoring.

 

Wybór patrona nie budził wątpliwości. To dowód wdzięczności dla Janusza Adamiaka, za działalność na rzecz społeczności Cegłowa, który przez wiele lat pełnił funkcję sołtysa oraz inkasenta.

 

W uroczystym otwarciu uczestniczyli - marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Odnosząc się do historii, tradycji i nazwy miejscowości Cegłów na elewację budynku głównego wykorzystano płytki (cegiełki), które mają przypominać korzenie Cegłowa.

  • Fot. Radosław Strzaliński
  • Fot. Radosław Strzaliński
  • Fot. Radosław Strzaliński
  • Fot. Radosław Strzaliński
  • Fot. Radosław Strzaliński
  • Fot. Radosław Strzaliński
  • Fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 868

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.