Aktualności

„Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD” w 2014 r.

2014.01.02 12:55 , aktualizacja: 2014.01.02 14:35
Autor: Biuro Prasowe KM i ZTM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.KM
fot.KM

W 2014 r. mieszkańcy Mazowsza w dalszym ciągu będą mogli korzystać z udogodnienia, jakim jest możliwość podróżowania z jednym wspólnym biletem ZTM-KM-WKD.  Umowę w tej sprawie podpisano 2 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

 

Oferta dla podróżnych, korzystających z przejazdów środkami transportu publicznego w ramach ZTM, a także pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej, została wprowadzona w 2005 r.  Początkowo ze „Wspólnego biletu” można było korzystać na odcinku Warszawa Ursus–Warszawa Wschodnia. Dziś obszar ten znacznie się powiększył.

 

Koleje Mazowieckie to jeden z najdynamiczniej rozwijających się przewoźników kolejowych. Rok 2013 zamykamy kolejnym rekordem – przewieźliśmy ponad 62 mln pasażerów. To aż o 10 mln więcej niż zaledwie 3 lata temu. Ludzie coraz chętniej przesiadają się z samochodu do pociągu. To zdecydowanie szybszy i tańszy sposób komunikacji. Nowy tabor to także większy komfort. Stąd sukces „Wspólnego Biletu” – podkreślił marszałek Adam Struzik.

 

Cieszę się, że Zarządowi Transportu Miejskiego i samorządom partycypującym w finansowaniu „Wspólnego Biletu” udało się osiągnąć porozumienie. Decyzja o włączeniu się w ofertę świadczy o odpowiedzialności mazowieckich włodarzy i nowoczesnym spojrzeniu na kwestię zintegrowanego transportu publicznego na terenie Mazowsza –dodał prezes Zarządu „Kolei Mazowieckich – KM” Artur Radwan.

 

Oferta będzie funkcjonować w 2014 r. na dotychczasowych zasadach. To oznacza, że bilety ZTM – od dobowego wzwyż – będą uprawniać do przejazdów pociągami Kolei Mazowieckich na obszarze ograniczonym stacjami: Sulejówek Miłosna, Śródborów, Zalesie Górne, Pruszków, Płochocin, Legionowo Przystanek, Legionowo Piaski, Warszawa Zacisze-Wilno(granice tzw. II strefy biletowej) oraz pociągami Warszawskiej Kolei Dojazdowej na odcinku Warszawa Śródmieście WKD–Opacz.

Liczba wyświetleń: 1300

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.