Aktualności

Mazowsze na targach „Zielony Tydzień”

2014.01.22 15:25 , aktualizacja: 2014.12.19 13:27

Autor: Katarzyna Mańska, (KM), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

20 stycznia br. na zaproszenie władz kraju związkowego Saksonia-Anhalt  województwo mazowieckie zaprezentowało się gościnnie jako kluczowy partner podczas wieczoru landu na Międzynarodowych Targach „Zielony Tydzień” w Berlinie. Na stoisku Mazowsza udostępniono broszury na temat turystyki regionalnej oraz zorganizowano degustację mazowieckich regionalnych wyrobów cukierniczych.

 

W ramach wizyty na targach delegacja z Mazowsza w składzie: Radosław Rybicki – dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Rafał Zięba – zastępca dyrektora Kancelarii Marszałka, wzięła udział w spotkaniu z premierem Saksonii-Anhalt dr Reinerem Haseloffem i ministrem Rolnictwa i Środowiska tego landu, dr. Oiko Aeikens’em. Obecni byli również przedstawiciele krajów partnerskich Saksonii-Anhalt: Litwy, Łotwy i Estonii, która w tym roku jest partnerem „Zielonego Tygodnia”.

 

Międzynarodowe Targi „Zielony Tydzień” to największe i najważniejsze targi branży spożywczej, rolnej i ogrodniczej w Niemczech. Ustanowione w 1926 r. odbywają się w tym roku po raz 88. To jedno z najważniejszych wydarzeń o zasięgu ogólnoświatowym, skierowane przede wszystkim do producentów żywności oraz firm zajmujących się przetwórstwem rolno–spożywczym, a także hodowlą zwierząt i ogrodnictwem.

  • Pobierz: fot. archiwum UMWM;dr...
  • Pobierz: fot. archiwum UMWM
  • Pobierz: fot. archiwum UMWM; od...
  • Pobierz: fot. archiwum UMWM; dr...
  • Pobierz: fot. archiwum UMWM
  • Pobierz: fot. archiwum UMWM

Liczba wyświetleń: 1262

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.