Aktualności

Wygodniejsza komunikacja w powiecie mławskim

2014.01.24 10:55 , aktualizacja: 2014.01.24 15:23

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Mieszkańcy Starogubów (pow. mławski) oraz przejeżdżający przez gminę Strzegowo będą mieli ułatwiona komunikację. Wszystko to dzięki oddanemu właśnie po modernizacji mostowi na rzece Wkrze, a także drodze dojazdowej Staroguby – Strzegowo.

 

Arteria łączy miejscowości Staroguby i Radzimowice oraz gminę Radzanów. W ramach modernizacji poszerzona została konstrukcja jezdni, położono nową nawierzchnię, chodniki i  zjazdy, przebudowano upusty oraz wykonano odwodnienia (studnie chłonne i wpusty uliczne). Przejazd otrzymał także nowe oznakowania. Zmodernizowany odcinek drogi powiatowej ma długość ponad 620 metrów.

 

Radna województwa Wiesława Krawczyk, gratulując władzom powiatu realizacji inwestycji, podkreśliła, że jest to projekt, który usprawni ruch drogowy w gminie Strzegowo i powiecie mławskim, a także zwiększy bezpieczeństwo podróżujących i pieszych, wpływając bezpośrednio na poprawę warunków życia mieszkańców tej części Mazowsza. Dodała, że powiat mławski stawia na wysokie standardy i nowoczesność, wykorzystując swój potencjał i szanse, jakie daje członkostwo w Unii Europejskiej.

  • fot. archiwum SP w Mławie
  • fot. archiwum SP w Mławie
  • fot. archiwum SP w Mławie
  • fot. archiwum SP w Mławie
  • fot. archiwum SP w Mławie

Liczba wyświetleń: 517

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.