Aktualności

Twierdza Modlin jeszcze bardziej atrakcyjna turystycznie

2014.02.03 13:55 , aktualizacja: 2014.02.04 16:10

Autor: opr. Wydział Komunikacji Zewnętrznej (na podst.mat.Biura Prasowego i MJWPU)), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot.arch. UMi w Nowym...
  • fot.arch. UMi w Nowym...
  • fot.arch. UMi w Nowym...
  • fot.arch. UMi w Nowym...
  • fot.arch. UMi w Nowym...
  • fot.arch. UMi w Nowym...

Twierdza Modlin ma ogromny, wciąż jednak niedoceniony potencjał. Władze miasta postanowiły stworzyć kompleksową ofertę, dzięki której twierdza zaistnieje na mapie weekendowych atrakcji turystycznych Mazowsza.

 

Z myślą o wielbicielach aktywnego wypoczynku na terenie twierdzy zostanie uruchomiona bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rowerowego. Ważną rolę w projekcie odegra także istniejące Centrum Informacji Turystycznej, które będzie współpracowało z miastem przy dystrybucji materiałów informacyjnych oraz udzielaniu kompleksowej informacji o ofercie. W strategicznych miejscach Nowego Dworu Mazowieckiego zostaną ustawione tablice informacyjne. Opracowane i wydane będą liczne wydawnictwa, broszury informacyjne w języku polskim i angielskim,

 

Dodatkową atrakcją – głównie dla najmłodszych – będzie makieta z Baśką Murmańską i panoramą twierdzy, umożliwiająca wykonanie pamiątkowych zdjęć. Zostaną przygotowane m.in. przewodniki  po twierdzy, komiks – kolorowanka „Dzieje Baśki Murmańskiej. Historia białej niedźwiedzicy’’, a także karty do gry i zabaw.

 

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzymał dofinansowanie unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013. Wartość inwestycji wynosi 536 tys. zł, z czego wsparcie z UE to 402 tys. zł. Umowy o dofinansowanie podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk oraz burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski i  skarbnik miasta Anna Palczowska. 

 

Tytuł Projektu: Twierdza Modlin – ponadregionalny produkt turystyki weekendowej

Beneficjent: Miasto Nowy Dwór Mazowiecki

Całkowita wartość projektu: 536 000 zł

Kwota dofinansowania: 402 000 zł

Liczba wyświetleń: 681

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.