Aktualności

W oparciu o dorobek muzealny Muzeum Kolejnictwa powstanie Centrum Komunikacji i Techniki

2014.02.12 13:10 , aktualizacja: 2014.02.12 15:41

Autor: Maria Fudała, Muzeum Kolejnictwa w Warszawie, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

11 lutego br. w siedzibie Muzeum Kolejnictwa odbyło się spotkanie Podsekretarza Stanu Zbigniewa Klepackiego z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika oraz przedstawicieli Urzędu m.st. Warszawy oraz Spółki PKP S.A.

 

Podczas spotkania marszałek Adam Struzik wraz z przedstawicielami PKP S.A przedstawili koncepcję stworzenia Centrum Komunikacji i Techniki, którego siedziba znajdzie się na warszawskiej Ochocie. Centrum powstanie w oparciu o zbiory Muzeum Kolejnictwa, zbiory spółek świadczących usługi transportowe (m.in. MZA, ZTM, SKM i PPPL) oraz eksponaty przekazane przez PKP S.A. i Miasto Stołeczne Warszawa. Centrum ma się stać jedną z najnowocześniejszych, multimedialnych placówek w Polsce. Obejmie swoim zasięgiem możliwie szerokie spectrum dziedzin. Stworzone dla współczesnych i przyszłych pokoleń, zaprezentuje postęp, jaki dokonał się na przestrzeni setek i ostatnich dziesiątek lat w transporcie i komunikacji, w kształtowaniu się technologii i urządzeń wykorzystywanych przez dzisiejsze społeczeństwa.

 

PKP S.A .przewiduje, że Centrum Komunikacji i Techniki powstanie już w 2017 r. w oparciu o środki z Unii Europejskiej, wkład własny organizatorów oraz innych uczestników projektu.

 

  • fot. Adam Sawicki
  • fot. Adam Sawicki
  • fot. Adam Sawicki
  • fot. Adam Sawicki
  • fot. Adam Sawicki
  • fot. Adam Sawicki

Liczba wyświetleń: 981

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.