Aktualności

Modernizacja SP ZOZ w Radzanowie jeszcze w tym roku

2014.02.20 12:00 , aktualizacja: 2014.02.21 14:20

Autor: Zespół Prasowy MJWPU, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

fot.UM Radzanów

Ponad 410 tys. zł dofinansowania otrzyma Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Radzanowie na modernizację budynku i wyposażenie. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego inwestycja otrzymała finansowe wsparcie ze środków unijnych. Umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Leszek Ruszczyk oraz dyrektor SP ZOZ Elżbieta Pawłowska. 

 

Realizacja inwestycji przyczyni się do rozwoju stacjonarnej opieki zdrowotnej na terenie gminy, m.in. dzięki wydzieleniu gabinetów i wyposażeniu ich w specjalistyczną aparaturę medyczną. Poprawią się warunki  udzielanych świadczeń zdrowotnych, zwłaszcza stomatologicznych, a stopniowo także proces wyrównywania dostępności udzielanych świadczeń w zakresie stacjonarnej opieki zdrowotnej. Adaptacja pomieszczeń na I piętrze budynku pozwoli stworzyć punkt szczepień i poradnię „D”, gabinet położnej środowiskowej oraz punkt pobrań materiału do badań laboratoryjnych.

 

Modernizacja SP ZOZ obejmować będzie termomodernizację budynku, remont pokrycia dachowego,  wymianę instalacji c.o. wraz z piecem c.o., wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej i teleinformatycznej, remont piwnic, łazienki oraz podjazdu dla niepełnosprawnych. Zakupione zostanie także wyposażenie do gabinetów: stomatologicznego, lekarskiego i zabiegowego, zamontowane windy. Prace powinny zakończyć się do końca bieżącego roku.

 

Tytuł projektu: „Modernizacja budynku SP ZOZ w Radzanowie i zakup wyposażenia”

Beneficjent: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Radzanowie

Całkowita wartość projektu: 634 616,02 zł

Kwota dofinansowania: 414 314,41 zł

Liczba wyświetleń: 354

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.