Aktualności

Mazowsze otwarte dla turystów

2014.03.05 14:35 , aktualizacja: 2014.03.06 10:00

Autor: opr.Agnieszka Stabińska (na podst. mat. Biura Prasowego, MJWPU), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

fot.arch.Muzeum Romantyzmu...
fot.Agnieszka Niedźwiedzka
fot.Agnieszka Niedźwiedzka
fot.arch.Muzeum Romantyzmu...
fot.Agnieszka Niedźwiedzka
fot.Agnieszka Niedźwiedzka

Ponad 426 tys. zł dotacji unijnej otrzymało Muzeum Romantyzmu w Opinogórze na stworzenie kompleksowej oferty turystycznej.

 

Powstanie m.in. strona internetowa ze zintegrowaną informacją o ofercie turystycznej. W muzeum oraz w pobliżu zabytkowych kościołów w Opinogórze, Pałukach i Krasnym zostaną ustawione infokioski prezentujące informacje o atrakcjach turystycznych regionu.

 

Kolejnym elementem projektu będzie przygotowanie filmów wraz z tabliczkami QR i ich udostępnienie. Będą to dwuminutowe materiały prezentujące historię, architekturę oraz elementy wybranych obiektów znajdujących się w powiecie ciechanowskim. W Muzeum Romantyzmu oraz w pobliżu zabytkowych kościołów w Opinogórze i Krasnem ustawione zostaną też mapy z zaznaczonymi atrakcjami turystycznymi, zlokalizowanymi na terenie powiatu.

 

W ramach pozyskanych środków możliwe będzie także opracowanie i druk przewodników, zawierających mapę turystyczną powiatu ciechanowskiego i okolic oraz opis najatrakcyjniejszych obiektów turystycznych. Będą one dostępne u wszystkich partnerów projektu, a także u podmiotów prowadzących działalność turystyczną na terenie powiatu.

 

Ważnym elementem będzie budowa ścieżki przyrodniczej w zabytkowym parku w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze prezentującej zabytkowe obiekty przyrodnicze. Przy wejściu do muzeum zostanie wybudowany parking przeznaczony dla autokarów, samochodów osobowych oraz rowerów.

 

Przy realizacji projektu będą współdziałać parafie: pw. św. Zygmunta w Opinogórze, pw. św. Gotarda w Pałukach oraz pw. św. Jana Chrzciciela w Krasnem. Przedsięwzięcie będzie kolejnym etapem realizacji produktu turystycznego „Mazowiecki Ośrodek Romantyzmu Polskiego”.

 

Projekt będą realizowany w odpowiedzi na konkurs przeprowadzony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

 

Tytuł projektu: Zwiększenie atrakcyjności turystycznej północnego Mazowsza – rozwój kompleksowej oferty turystycznej – III etap

Beneficjent: Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

Całkowita wartość projektu: 629 391 zł

Kwota dofinansowania: 426 445 zł

Działanie: 6.2 Turystyka

Liczba wyświetleń: 524

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.