Aktualności

Obrady starostów

2014.03.07 12:30

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Ratownictwo medyczne, rola samorządów w rozwoju transplantologii, problem jaki stanowi obecność dzikich zwierząt na terenach zurbanizowanych, a także stan dostosowania przepisów ustawy „Prawo wodne” do założeń „Ramowej Dyrektywy Wodnej” to główne tematy Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego, który odbył się w dniach 6–7 marca br. w Chlewiskach (pow. szydłowiecki).

 

W kwestii bieżącej współpracy województwa z samorządami powiatowymi członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska omówiła założenia i kształt nowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020. Dużym zainteresowanie cieszyła się kwestia dotycząca Regionalnych Instrumentów Terytorialnych. Starostowie podkreślali, że wspólne projekty pozwolą na rozwój każdego z subregionów.

 

W drugiej części dyskusji omówiono zagadnienia związane z nowym Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Radosław Rybicki przedstawił stan prac nad dokumentem oraz możliwości aplikacji o środki przez powiaty.  

 

W skład konwentu wchodzą starostowie z powiatów województwa mazowieckiego i prezydenci miast na prawach powiatu, którzy reprezentują Związek Powiatów Polskich. Konwent współpracuje z administracją rządową i samorządową oraz z innymi instytucjami z terenu Mazowsza.

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 807

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.