Aktualności

Podsumowanie dwóch lat działalności

2014.03.13 12:15 , aktualizacja: 2014.12.17 11:13

Autor: Artur Pozorek, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM

W związku z upływającą połową kadencji Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych jej członkowie spotkali się z marszałkiem Adamem Struzikiem i przedstawili sprawozdania z dwóch lat działalności oraz plany na drugą część kadencji na lata 20142015.

 

Przewodniczący rady Jacek Zalewski podsumował najważniejsze osiągnięcia rady w okresie 2011–2013r. Były to m.in.: organizacja Sejmiku ds. Osób Niepełnosprawnych, spotkań konsultacyjnych z przedstawicielami powiatowych rad ds. osób niepełnosprawnych, Dnia Osób Niepełnosprawnych w palcówkach muzealnych na terenie Mazowsza oraz spotkania mazowieckiego środowiska osób niepełnosprawnych w Sejmie RP.

 

Wśród najważniejszych kierunków działań rady do końca kadencji (wrzesień 2015 r.) znalazły się zwiększenie aktywności w obszarach konsultacyjnych proponowanych aktów prawa miejscowego oraz zmian legislacyjnych.

 

Marszałek Adam Struzik w swojej wypowiedzi odniósł się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego uznającego system tzw. janosikowego za niezgodny z zapisami Konstytucji RP oraz kończących się prac nad nowym Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Mazowieckiego na  lata 2014–2020. Zachęcił również członków rady do większej aktywności w obszarze konsultacji społecznych mających jeszcze efektywniej wykorzystać środki pochodzące z Unii Europejskiej.

 

W spotkaniu uczestniczyli także Tamara Borkowska – Pełnomocnik Marszałka ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz Artur Pozorek – Pełnomocnik Zarządu Województwa Mazowieckiego ds. Osób Niepełnosprawnych.

Liczba wyświetleń: 904

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.