Aktualności

Nowoczesny sprzęt dla płockiego szpitala

2014.03.21 12:45 , aktualizacja: 2014.03.24 14:32
Autor: Lucyna Koper, WSZ w Płocku, Wprowadzenie: Monika Guzowska
Fot. arch. WSZ w Płocku
Fot. arch. WSZ w Płocku
Fot. arch. UM Płock

Profesjonalny aparat ultrasonograficzny Siemens Acuson X 300 m.in. do biopsji wątroby jest już w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

 

Nowo nabyte urządzenie to nowoczesny aparat o dużej rozdzielczości i wysokiej jakości obrazu, z głowicą sektorową i linearną, opcją Dopplera oraz przystawką do biopsji wątroby. Gwarantuje wykonanie badań na najwyższym poziomie. Samorząd miejski Płocka przekazał na ten cel 100 tys. zł. Pozostała kwota – 37,8 tys. zł pochodziła ze środków własnych szpitala. W uroczystym przekazaniu specjalistycznej aparatury uczestniczył m.in. marszałek Adam Struzik.

 

Sprzęt będzie wykorzystywany do rutynowych badań USG jamy brzusznej u pacjentów hospitalizowanych oraz pacjentów leczonych w ramach programów zdrowotnych, w zakresie leczenia przewlekłego zapalenia wątroby typu B i C. Parametry techniczne sprzętu pozwalają również na wykonywanie biopsji celowanej wątroby. Liczba badań diagnostycznych wykonywanych zakupionym aparatem szacowana jest na około 2 tys. rocznie.

 

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku to jedna z największych i najnowocześniejszych wielospecjalistycznych placówek medycznych w województwie mazowieckim. Dysponuje 942 łóżkami, na których rocznie hospitalizowanych jest ponad 40 tys. pacjentów. Jest jednym z nielicznych szpitali posiadających w swej strukturze Oddział Obserwacyjno-Zakaźny. Najbliższe oddziały o tym profilu zlokalizowane są w Ciechanowie i Warszawie.

Liczba wyświetleń: 591

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.