Aktualności

Zdrowo, aktywnie i turystycznie w gminie Karczew

2014.03.26 13:40 , aktualizacja: 2014.03.27 11:04

Autor: opr.Radosław Strzaliński, WZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

„Lasek za Ciuchcią” to piękny teren leśny kojarzony z pamiątkowym parowozem kolejki wąskotorowej, który dzięki unijnemu dofinansowaniu zmieni się w atrakcyjną bazę turystyczną.

 

Głównym założeniem projektu jest zagospodarowanie terenu poprzez wyznaczenie trasy spacerowej oraz ścieżki rowerowej. Spacerując lub przemierzając teren jednośladem, mieszkańcy i turyści będą mogli poznawać najcenniejsze zabytki terenu oznakowane tablicami informacyjnymi. Z myślą o najmłodszych powstanie plac zabaw.

 

Drugim punktem aktywnego wypoczynku jest ścieżka zdrowia na jednym z miejscowych osiedli. Od kwietnia aż do końca listopada na ścieżce przy osiedlu „Ługi” będzie można korzystać ze sprzętów zewnętrznych (wykonanych z materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne).

 

Dzięki dotacji zwiększy się dostęp do informacji turystycznej. Przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji będzie stał infokiosk z aplikacjami dostosowanymi do potrzeb osób niewidzących i niesłyszących. Przewodniki z opisami ciekawych miejsc, mapy z bogatymi ścieżkami, a także wydanie publikacji promocyjno-informacyjnej to działania, które pozwolą mieszkańcom i odwiedzającym turystom bez przeszkód zwiedzać teren i w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje nowa oferta turystyczna.

 

Projekt, decyzją zarządu województwa otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej w kwocie 485 tys. zł. Umowę w tej sprawie, 26 marca, podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz przedstawiciele gminy Karczew: burmistrz Władysław Łokietek i skarbnik Małgorzata Pajek.

  • fot.arch.UG Karczew
  • fot.arch.UG Karczew
  • fot.arch.UG Karczew
  • fot. Agnieszka Niedźwiedzka
  • fot. Agnieszka Niedźwiedzka
  • fot. Agnieszka Niedźwiedzka
  • fot. Agnieszka Niedźwiedzka
  • fot. Agnieszka Niedźwiedzka
  • fot. Agnieszka Niedźwiedzka

Liczba wyświetleń: 958

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.