Aktualności

SGGW z nowym centrum badawczym

2014.03.28 14:15 , aktualizacja: 2014.03.31 13:14

Autor: Konrad Wojnarowski, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego otwarto Weterynaryjne Centrum Badawcze. Zespół laboratoriów powstał dzięki projektowi Aparatura WCB (Weterynaryjne Centrum Badawcze) sfinansowanemu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007–2013 oraz rezerwy celowej budżetu państwa.

 

Uroczystość otwarcia WCB połączono z konferencją naukową „Future of Life Sciences and Biomedicine” - poświęconą roli i dorobkowi prof. dr hab. A. Zięcika w rozwoju nauki - w której uczestniczyli znakomici profesorowie z kraju, Europy i świata.

 

Marszałek Adam Struzik w słowach skierowanych do rektora uczelni, prof. dr hab. Alojzego Szymańskiego podkreślił, że uroczystość jest wymownym dowodem prężnego rozwoju SGGW oraz efektem skutecznych starań i działań jej władz.

 

Cieszę się, że mógł tu powstać zespół laboratoriów – powiedział marszałek. – W wyposażonym w najnowocześniejszą aparaturę centrum będzie można prowadzić nie tylko badania podstawowe z zakresu nauk biomedycznych i medyczno-weterynaryjnych, lecz także te o charakterze wdrożeniowym – dodał. Pogratulował ukończenia inwestycji tak ważnej dla konkurencyjności regionu. Zdaniem marszałka, WCB to unikalna baza do realizacji badań eksperymentalnych nad szeroko rozumianym zdrowiem publicznymi. – Jestem pewien, że działalność laboratoriów WCB współpracujących z ważnymi jednostkami naukowymi z kraju i ze świata będzie bardzo cenna i owocna oraz przyniesie nam wszystkim wiele powodów do radości i satysfakcji – zakończył marszałek.

 

Weterynaryjne Centrum Badawcze SGGW w Warszawie staje się kolejnym miejscem w uczelni wyposażonym w sprzęt najnowsze generacji. WCB współpracuje z wieloma ośrodkami naukowymi w kraju i za granicą. 

  • fot. archiwum SGGW
  • fot. archiwum SGGW
  • fot. archiwum SGGW
  • fot. archiwum SGGW
  • fot. archiwum SGGW
  • fot. archiwum SGGW
  • fot. archiwum SGGW

Liczba wyświetleń: 590

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.