Aktualności
Inwestujemy w kapitał ludzki
2014.04.07 11:15 , aktualizacja: 2014.04.07 13:43
Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Rok 2014 jest okresem kończącym proces wdrażania i realizacji projektów systemowych w ramach Poddziałania 6.1.3 „Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych” PO KL. 7 kwietnia w siedzibie UMWM odbyło się spotkanie podsumowujące realizację tych projektów.
Jak przypomniał marszałek Adam Struzik, Polska – w tym Mazowsze – wykorzystuje dostępne środki z Europejskiego Funduszu Społecznego od 10 lat – czyli momentu przystąpienia do Unii Europejskiej w 2004 r. Do 2013 r. na realizację projektów w ramach Poddziałania 6.1.3 PO KL przeznaczono ponad 694 mln zł. Efektywność projektów realizowanych przez powiatowe i miejskie urzędy pracy z województwa mazowieckiego jest bardzo wysoka. W ramach środków unijnych z pomocy skorzystało i zakończyło udział w projektach ponad 75 tys. osób bezrobotnych. Tylko w 2013 r. dzięki powiatowym i miejskim urzędom pracy z województwa mazowieckiego spośród 15,9 tys. osób objętych wsparciem ponad 10 tys. podjęło zatrudnienie. To ponad 5,9 tys. osób młodych do 24 roku życia, ponad 3,9 tys. osób długotrwale bezrobotnych, ponad 1,8 tys. osób po 50 roku życia, 167 osób niepełnosprawnych, którym udało się znaleźć swoje miejsce na rynku pracy.
Dyrektor WOjewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Tomasz Sieradz przedstawił założenia projektów systemowych w ramach Poddziałania 6.1.3 na 2014 r. Jak podkreślił, zdobyte w poprzednich latach doświadczenie korzystnie wpłynie na efekty pracy w 2014 r.
Spotkanie stało się także okazją do podziękowania osobom zaangażowanym w pozyskiwanie i wdrażanie środków unijnych przeznaczonych na pomoc bezrobotnym. Marszałek Adam Struzik podkreślił, że zaangażowanie w realizację projektów pracowników powiatowych i miejskich urzędów pracy oraz starostów przyczyniło się do trwałych i pozytywnych zmian jakości życia mieszkańców regionu.
Pliki do pobrania
Liczba wyświetleń: 870
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.