Aktualności

Wisła – nasze wspólne dobro

2014.04.14 13:30 , aktualizacja: 2014.04.14 14:08

Autor: Katarzyna Klepaczewska, WZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

fot.IBNGR
fot.IBNGR
fot.IBNGR
fot.IBNGR

– Przemyślane wykorzystanie Wisły jako transportowej drogi wodnej i atrakcji turystycznej Mazowsza to najistotniejsze aspekty rozwoju rzeki, nad którymi pochyla się Samorząd Województwa Mazowieckiego – podkreślał wicemarszałek Leszek Ruszczyk 12 kwietnia, podczas VII. Pomorskiego Kongresu Obywatelskiego w Gdańsku.

 

Na tegorocznym spotkaniu uczestnicy próbowali odpowiedzieć na pytania: Jakie interesy, szanse i zagrożenia trzeba brać pod uwagę tworząc strategię rozwoju Dolnej Wisły? Gdzie są interesy wspólne, a gdzie rozbieżne poszczególnych województw? Co może być dobrem wspólnym z perspektywy czterech województw i kraju? Jakie przedsięwzięcia inwestycyjne są najważniejsze i jak je sfinansować?

 

Kongres, na który zostali zaproszeni  marszałkowie województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, także przedstawiciele Rządu RP, m.in. minister środowiska dr Maciej Grabowski, świata nauki i biznesu dyskutowali na temat możliwości, jakie daje dostęp do rzeki.

 

Obecny na debacie wicemarszałek Leszek Ruszczyk wskazywał, że wykorzystując potencjał Dolnej Wisły, należy działać konsekwentnie i stopniowo, stawiając sobie jednocześnie cele, których realizacja jest możliwa i wymierna.

 

– Mazowsze wspiera, poprzez Klaster Rzeczny, wszelkie inicjatywy zmierzające do przywrócenia ruchu na rzece. Wierzę, że dzięki połączonym wysiłkom administracji, biznesu, instytucji finansowych i wielu ludzi dobrej woli, rewitalizacja Wisły jest możliwa. Musimy być jednak świadomi, że przed nami ciężka praca i być może wiele lat oczekiwania, aż pojawią się efekty na miarę naszych aspiracji – podsumował wicemarszałek Leszek Ruszczyk.

Liczba wyświetleń: 471

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.