Aktualności

Czekają na przyjęcie maluchów

2014.04.16 15:30 , aktualizacja: 2014.04.18 11:32

Autor: Agnieszka Niedźwiedzka-Pazio MJWPU, Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Fot. arch. UG Szelków
  • Fot. arch. UG Szelków
  • Fot. arch. UG Szelków
  • Fot. arch. UG Szelków
  • Fot. arch. UG Szelków
  • Fot. arch. UG Szelków
  • Fot. arch. UG Szelków
  • Fot. arch. UG Szelków

Stary Szelków (powiat makowski) wzbogacił się o nowe miejsce sportu i edukacji dla najmłodszych. Trwające od 2008 r. prace budowlane zostały pomyślnie ukończone. Projekt, decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego, otrzymał wsparcie unijne w kwocie ponad 2,5 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 3 mln zł.

 

W efekcie przyznanej dotacji wybudowano halę sportową z zapleczem socjalnym, sale przedszkolne z jadalnią oraz zakupiono wyposażenie tych pomieszczeń. Nowe budynki stały się łącznikiem między Publiczną Szkołą Podstawową a Publicznym Gimnazjum.

 

Inwestycja będzie służyła zarówno uczniom, jak i mieszkańcom. W nowej hali sportowej, uczniowie będą uczestniczyć w sportowych zajęciach pozalekcyjnych. Obiekt został całkowicie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – zbudowano podjazdy, toalety oraz zamontowano szerokie drzwi.

 

Dzięki realizacji projektu, poszerzy się oferta zajęć edukacyjno-sportowych, wzrośnie konkurencyjność regionu, a najmłodsi mieszkańcy będą mieli szansę rozpocząć swoją przygodę z nauką w komfortowych warunkach.

 

W uroczystym otwarciu nowego obiektu uczestniczył m.in. marszałek Adam Struzik, który przekazał najmłodszym zestaw piłek sportowych.

---------------------------------------------------------------------------------------- 

Tytuł projektu: Budowa hali sportowej z pomieszczeniami towarzyszącymi, łącznikiem i pomieszczeniami przedszkolnymi w miejscowości Stary Szelków

Beneficjent: Gmina Szelków

Całkowita wartość projektu: 3 059 905,67 zł

Kwota dofinansowania: 2 600 919,82 zł

Działanie: 7.2 Infrastruktura służąca edukacji

Liczba wyświetleń: 606

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.