Aktualności

Powiat pruszkowski zaprasza na szlak historyczno-przyrodniczy

2014.04.24 16:15 , aktualizacja: 2014.04.24 16:30

Autor: opr. Dagmara Jaworska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

fot.Edyta Al.-Tawil, MJWPU
fot.Edyta Al.-Tawil, MJWPU
fot.Edyta Al.-Tawil, MJWPU

Blisko dwa kilometry pieszo-rowerowego szlaku atrakcji turystycznych powstanie w gminie Brwinów, dzięki półmilionowej unijnej dotacji. Na spacerowiczów, rowerzystów, biegaczy i miłośników historii czekać będzie ciąg atrakcyjnych tras aktywnego wypoczynku, łączących Brwinów i Parzniew.

 

Umowę związaną z realizacją inwestycji podpisali wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski oraz władze gminy Brwinów – burmistrz Arkadiusz Kosiński oraz skarbnik Elżbieta Dolota.

 

Trasa długości 1,8 km, prowadząca do najcenniejszych miejsc tego obszaru związanych z historią, dziedzictwem przyrodniczym i kulturowym będzie oświetlona, a ścieżki rowerowe i szlak do nordic walking odpowiednio oznaczone. Na całej jej długości pojawią się tablice informacyjne, tematycznie nawiązujące do wydarzeń historycznych oraz walorówprzyrodniczych obszarów chronionego krajobrazu doliny rzeki Zimna Woda i łąk parzniewskich. Na nowej trasie pojawią się dwa miejsca do wypoczynku i rekreacji – z urządzeniami outdoorfitness, służącymi do ćwiczeń na świeżym powietrzu, dostosowanymi także dla osób niepełnosprawnych oraz plac zabaw dla dzieci. W ramach projektu w Brwinowie powstanie również wiata rowerowa.

 

Wyremontowany zostanie także pomnik poświęcony żołnierzom poległym w bitwie pod Brwinowem. Na mieszkańców i turystów czekać będzie wystawa historyczna oraz rekonstrukcja wydarzeń, jakie rozegrały się przed laty na polach parzniewskich. Postanie również film pt. „Brwinowski wrzesień 1939”.

Liczba wyświetleń: 451

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.