Aktualności

Będą segregować odpady

2014.05.07 14:20 , aktualizacja: 2018.05.15 10:45

Autor: Milena Szymańska (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Pobierz: Fot. Milena Szymańska
  • Pobierz: Fot. Milena Szymańska
  • Pobierz: Fot. Milena Szymańska
  • Pobierz: Fot. Milena Szymańska
  • Pobierz: Fot. Milena Szymańska

PSZOK, czyli punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Płońsku, decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymał wsparcie unijne w wysokości ponad 375 tys. zł. Umowę w tej sprawie podpisał członek zarządu województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk.

 

Mieszkańcy Płońska i okolic mogą teraz dostarczać wyselekcjonowane odpady komunalne, które poddawane będą recyklingowi. W punkcie zbieranych jest 16 frakcji odpadów: opakowania z papieru, tektury, metali, tworzyw sztucznych, szkła, opakowania wielomateriałowe, drewno, leki cytoksyczne, farby, tusze, kleje, baterie i akumulatory, odpady wielkogabarytowe, z betonu, zużyte opony itp.

 

W ramach projektu wykonano prace montażowo-budowlane związane z przygotowaniem infrastruktury punktu i zagospodarowaniem terenu. Powstała droga asfaltowa, cały teren został utwardzony, oświetlony i ogrodzony. Dodatkowo zbudowano instalacje: teleinformatyczną, odwadniającą i elektryczną.

 

Elementem projektu jest również przeprowadzenie promocyjnej akcji edukacyjnej dotyczącej selektywnej zbiórki odpadów. Beneficjent wydrukuje foldery, ulotki, plakaty, a na stronie internetowej oraz w prasie pojawią artykuły o tematyce ekologicznej. Miasto Płońsk zorganizuje w ramach akcji piknik tematyczny poświęcony ochronie środowiska.

Liczba wyświetleń: 493

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.