Aktualności
Dom Pracy Twórczej Bajka w Łaskarzewie oficjalnie otwarty
2014.05.20 11:20 , aktualizacja: 2014.05.20 11:24
Autor: Radosław Strzaliński, WZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
- fot.Radosław Strzaliński
- fot.Radosław Strzaliński
- fot.Radosław Strzaliński
- fot.Radosław Strzaliński
- fot.Radosław Strzaliński
- fot.Radosław Strzaliński
- fot.Radosław Strzaliński
Upowszechnianie kultury wśród mieszkańców miasta to główne założenie działalności Domu Pracy Twórczej Bajka w Łaskarzewie.
Placówka mieści się w budynku OSP przy ul. Alejowej 13. Prace remontowo-modernizacyjne objęły rozbiórkę istniejącej ściany zewnętrznej i wykonanie nowej, murowanej, remont balkonu pierwszego piętra oraz stworzenie podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Ponadto przebudowano istniejące sanitariaty. Jeden przeznaczony dla niepełnosprawnych i kobiet, drugi – dla mężczyzn. Zamontowana została wentylacja oraz grzejniki płytowe. Na parterze w dużej sali przygotowano podłogę do baletu oraz lustra, uatrakcyjniające zajęcia dla dzieci. Organizowane są tu również zajęcia gimnastyczne dla pań. Placówkę wyposażono w zaplecze kuchenne, co umożliwiło przygotowywanie posiłków. Na pierwszym piętrze powstały sale do zajęć integracyjnych (plastycznych, origami, ceramicznych itp.). W sali na parterze odbywają się warsztaty i zajęcia dla dzieci i młodzieży, a także wieczorki taneczne, teatrzyki, zabawy i spotkania okolicznościowe oraz uroczystości o charakterze patriotyczno-religijnym. Można tu miło spędzić czas w czasie ferii zimowych i wakacji. Organizowane są też warsztaty muzyczne i plastyczne dla dzieci i młodzieży. DPT Bajka jest także miejscem, w którym chętnie spotykają się dorośli. Działają tu kluby, m.in. emerytów i rencistów, seniora, a także Strażacka Orkiestra Dęta.
W uroczystości otwarcia domu kultury udział wzięła członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, która pogratulowała władzom Łaskarzewa podjęcia i realizacji tak potrzebnej społecznie inwestycji. Bajka stała się miejscem spotkań, rozmów, dobrej zabawy i nauki. Łączy przyjemne z pożytecznym i sprawia, że mieszkańcy mają miejsce do rozwijania swoich pasji – podkreśliła.
.
Liczba wyświetleń: 889
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.