Aktualności

Z troską o zdrowie kobiet i dzieci

2014.05.23 15:40 , aktualizacja: 2014.05.28 10:43
Autor: Milena Szymańska, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
fot. archiwum Warbud
fot. WUM
fot. WUM
fot. WUM
fot. WUM

Takiej sentencji hołduje Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej, który od ponad 100 lat służy wszystkim kobietom wymagającym pomocy ginekologicznej, rodzącym i ich dzieciom. 23 maja oficjalnie zainaugurowano rozbudowę placówki. W uroczystości udział wziął wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

 „Przesłanie”, którego myślą przewodnią jest troska o zdrowie przyszłych pokoleń kobiet i ich dzieci zostało wmurowane w nowo powstające fundamenty. Działający na Powiślu szpital zawsze służył kobietom z Warszawy i całego Mazowsza, był świadkiem i uczestnikiem dynamicznego rozwoju ginekologii i położnictwa oraz endokrynologii ginekologicznej w XX wieku. Placówka na Karowej przyczyniła się do rozwoju neonatologii – dziedziny medycyny, która przywraca nadzieję rodzicom najbardziej chorych noworodków.

 

Większy i bardziej nowoczesny szpital przy ul. Karowej ma odpowiadać rosnącym potrzebom i wymaganiom współczesnej medycyny. Na potrzeby pacjentów zostanie wybudowany nowy pawilon wejściowyz poczekalnią oraz rejestracją dla ambulatorium. Zburzony zostanie budynek G, a na jego miejscu powstanie nowy obiekt, w którym miejsce znajdą oddziały onkologii, mikrochirurgii ginekologicznej oraz patologii ciąży. Od strony ul. Dobrej powstanie nowy podjazd dla karetek. Zabudowany zostanie północny dziedziniec z jednoczesną przebudową pomieszczeń w środkowym i północnym skrzydle istniejącej części szpitala, które będą miejscem dla laboratoriów, nowych pomieszczeń oddziału neonatologicznego oraz zaplecza bloku operacyjnego.

 

Pomimo prowadzonych pracy budowlanych szpital na Karowej będzie funkcjonował bez zakłóceń. Przebudowa zakończyć się ma w marcu 2016 r. 

Liczba wyświetleń: 527

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.