Aktualności

Szczególna lekcja historii

2014.06.05 16:10 , aktualizacja: 2014.06.06 09:04

Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

4 czerwca 1989 roku na zawsze zapadnie w pamięci tym wszystkim, którzy tego dnia poszli na częściowo wolne wybory do Sejmu i całkowicie wolne do Senatu, po raz pierwszy po II wojnie światowej. O tym dniu, po 25 latach, pamiętali m.in. mieszkańcy Białobrzeg.

 

Na Placu Zygmunta Starego przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy w Białobrzegach zgromadzili się : wicemarszałek Leszek Ruszczyk, przedstawiciele władz samorządowych, burmistrz Wiesław Banachowicz, uczniowie i nauczyciele z Publicznego Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białobrzegach oraz przybyli goście. Wszyscy,  każdy na swój sposób, wspominają dzień, w którym Polacy znów mogli głosować w wyborach.

 

Spotkaniu towarzyszyło wręczenie medali  „Zasłużony dla Miasta i Gminy Białobrzegi”. Odznaczenia otrzymali: Zygmunt Danielewicz, Sławomir Chochlewicz oraz Krzysztof Kucharski. „Zasłużonym” może Zostać osoba lub instytucja, których aktywność i obywatelska postawa oraz zaangażowanie w rozwój tej społeczności są dostrzegane i zasługują na wyróżnienie. Są to również ludzie i organizacje, które przynoszą chwałę swojemu środowisku poprzez wybitne osiągnięcia w różnych dziedzinach życia.

 

Obecny na uroczystości wicemarszałek Leszek Ruszczyk pogratulował uhonorowanym mieszkańcom i podkreślił, że otrzymanie takiego miana zobowiązuje nie tylko do dalszego zaangażowania w życie społeczno-kulturalne miasta, ale również mobilizuje do podejmowania nowych wyzwań.

  • fot. Jan Pajączkowski
  • fot. Jan Pajączkowski
  • fot. Jan Pajączkowski
  • fot. Jan Pajączkowski

Liczba wyświetleń: 754

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.