Aktualności

Radom inwestuje

2014.06.12 14:35

Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Nowa hala produkcyjna, pozwolenie na inwestycje dla dwóch kolejnych firm, a co za tym idzie nowe miejsca pracy – to bilans uroczystego podpisania porozumienia między Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. i Radomskim Centrum Innowacji i Technologii.

 

Nowoczesny zakład, wart 4 mln zł, stanie na Gołębiowie – jednej z dzielnic Radomia. Znajdą w nim siedziby firmy oferujące innowacyjne produkty i usługi. Inwestycja zostanie oddana do użytku na przełomie drugiego i czwartego kwartału 2015 r., ale już dziś prowadzone są rozmowy dotyczące wykorzystania powierzchni nowego budynku dla potrzeb rozwoju technologii druku 3D. Całość będzie zarządzana przez należące do ARP S.A. Radomskie Centrum Innowacji i Technologii.

 

Podczas uroczystości podpisano również pozwolenia na działalność dwóch firm w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, do której należy Radom. To przedsiębiorstwa Global Cosmed i Precision Machine Parts Poland. Pierwsze planuje wybudowanie nowoczesnej mieszalni, drugie rozwój produkcji maszyn do nowoczesnej obróbki blach. W związku z inwestycjami w strefie ekonomicznej, przedstawiciele obu firm wyrazili chęć zwiększenia zatrudnienia do co najmniej 30 osób.

 

Obecny podczas podpisania umów wicemarszałek Leszek Ruszczyk pogratulował inwestorom rozwijającej się współpracy i dodał, że każda nowa firma, która otrzymuje wsparcie, to szansa na rozwój radomskiego rynku pracy.

 

Radomska podstrefa TSSE, od początku działalności w 2001 r., wydała pozwolenia na działalność ponad 30 przedsiębiorstwom, które zainwestowały ponad 570 mln zł i zatrudniły 1600 osób.

  • fot.: RCIT
  • fot.: RCIT
  • fot.: RCIT
  • fot.: RCIT

Liczba wyświetleń: 563

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.