Aktualności

Olimpiada zmagań intelektualnych

2014.06.16 08:50

Autor: Dagmara Jaworska (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

Fot. Tomasz Stefański
Fot. Tomasz Stefański

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie zorganizowała I Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy dla młodzieży niepełnosprawnej z dysfunkcjami narządów ruchu i/lub zaburzeniami słuchu. Edukacyjne zmagania rozpoczęły się 13 czerwca w Warszawie. W uroczystym otwarciu olimpiady wzięła udział członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Zapewnienie edukacji opartej na zasadzie pełnego zaangażowania i równości dla wszystkich uczestników procesu nauczania, ujawnianie potencjału twórczego młodzieży niepełnosprawnej, podnoszenie jakości pracy nauczycieli oraz zachęcanie do stosowania nowych, aktywnych metod nauczania to główne założenia tego przedsięwzięcia.

 

W szranki konkursu stanęli uczniowie w wieku 14–18 lat, reprezentujący szkoły specjalne, ośrodki szkolno-wychowawcze, szkoły lub klasy integracyjne. Zadania z zakresu ekologii, matematyki, biologii, informatyki opracowali eksperci oraz nauczyciele praktycy.

Projekt stanowi praktyczną realizację idei powszechnego prawa do edukacji – zgodnie z programem UNESCO „Edukacja dla Wszystkich”.Służy także budowaniu społeczeństwa opartego na wiedzy. Honorowym patronatem objął go m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 276

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.