Aktualności

Jubileusz PTTK w Lipsku

2014.06.16 14:25 , aktualizacja: 2014.06.23 16:04

Autor: Katarzyna Klepaczewska, WZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Pobierz: fot. Piotr Stańczyk
  • Pobierz: fot. Piotr Stańczyk
  • Pobierz: fot. Piotr Stańczyk
  • Pobierz: fot. Piotr Stańczyk

Lipski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego obchodził 25-lecie istnienia. Stowarzyszenie, za wieloletnią działalność na rzecz promocji walorów turystycznych i krajoznawczych, zostało uhonorowane Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”.

 

Z okazji jubileuszu organizacja przygotowała stoiska, na których prezentowała swoją działalność. Dla miłośników turystyki stowarzyszenie ma bogaty zestaw propozycji. Organizuje rajdy, zloty, konferencje i wykłady o tematyce turystycznej,  także wycieczki szkolne i wycieczki dla zakładów pracy. Ma również ofertę handlową: sprzęt i artykuły wędkarskie, trofea – puchary, statuetki, medale, dyplomy, a także artykuły sportowe.

 

Stowarzyszenie aktywnie przyczynia się nie tylko do propagowania aktywnego stylu życia, ale również do rozwoju odpowiedzialności obywatelskiej mieszkańców powiatu. Współorganizuje rajd z okazji Odzyskania Niepodległości czy imprezy w ramach Autorskiego Programu Profilaktycznego „Jestem wolny od nałogów”.

 

Towarzystwo docenił marszałek Adam Struzik, w imieniu którego odznaczenie za zaangażowanie w rozwój turystki i życia społecznego na terenie południowego Mazowsza, wręczyli wiceprzewodnicząca Sejmiku Bożenna Pacholczak i wicemarszałek Leszek Ruszczyk. Przekazali również dyplomy wieloletnim członkom oddziału PTTK: Krzysztofowi Chmielewskiemu, Bogdanowi Komorowskiemu i  Mieczysławowi Treli. Podczas jubileuszu swoje odznaczenia przyznało także Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.

 

Praca i zaangażowanie lipskiego oddziału PTTK zyskały również uznanie Wojewody Mazowieckiego oraz Sejmiku Województwa Mazowieckiego, a także organizacji pozarządowych – Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Polskiego Związku Niewidomych i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Liczba wyświetleń: 414

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.