Aktualności
"Okruszek" ma już 25 lat
Osiemnastego czerwca br. jubileusz 25-lecia obchodził jeden z mazowieckich producentów makaronów – założona przez Tomasza Jarosińskiego firma "Okruszek" z Rogozina. W tym czasie osiągnęła znaczącą pozycję na rynku, przekształcając się z niewielkiego przedsiębiorstwa w firmę o ugruntowanej renomie i rozpoznawalnej marce. Z okazji jubileuszu przedsiębiorstwo zostało uhonorowane Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia” za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności oraz wspieranie mazowieckich tradycji.
Firma „Okruszek” powstała w 1989 r. jako jednoosobowa działalność gospodarcza, co jest jej podstawową zaletą. Charakteryzuje ja bowiem trwałość, stabilizacja, zaufanie i pełne zaangażowanie właściciela. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 60 osób, a jego zakład produkcyjny zajmuje 2 tys. m2 tj. 10 razy więcej niż początkowa siedziba. W Rogozinie produkuje się m.in. makarony, prażynki, chrupki kukurydziane oraz paluszki. Dostawcami surowców do ich produkcji są głównie lokalne przedsiębiorstwa.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów oraz mając na uwadze konieczność stałego rozwoju, firma – przy udziale dotacji unijnych – przeprowadzała liczne inwestycje i modernizacje posiadanego zaplecza technicznego. Produkty Okruszka dostępne są zarówno w Polsce jak i zagranicą m.in. w krajach nadbałtyckich, Czechach, Słowacji, Niemczech, Ukrainie, Szwecji, Rosji, Wielkiej Brytanii oraz Kanadzie. Największymi odbiorcami są hurtownie i sieci spożywcze, w tym Eurocash, Polomarket, Netto, Carrefour, Grupa Metro, Lewiatan i Tesco.
Firma uzyskała liczne certyfikaty i wyróżnienia m.in. tytuł: „Lider Przedsiębiorczości Roku 2006” oraz wyróżnienie Marszałka Województwa Mazowieckiego w konkursie „Agroliga 2007”. W tym roku po raz kolejny docenił ją marszałek Adam Struzik. Z okazji jubileuszu 25-lecia działalności przedsiębiorstwo zostało uhonorowane Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia” za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności oraz wspieranie mazowieckich tradycji
Liczba wyświetleń: 592
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.