Aktualności

Przyłączeni do kanalizacji

2014.06.30 12:35 , aktualizacja: 2014.07.01 15:43

Autor: Dagmara Jaworska (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

Fot. Grzegorz...
Fot. Grzegorz...

Mieszkańców Ostrówka, Majdanu i Łojewa w gminie Łochów czekają duże zmiany. 29 czerwca br. oddano do użytku kanalizację sanitarną wraz z przyłączami. W uroczystości wzięła udział członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Realizacja projektu „Rozbudowa i modernizacja odbioru i oczyszczania ścieków komunalnych w Gminie Łochów” zapewni nie tylko ochronę środowiska, ale także podniesie standard życia mieszkańców i wyeliminuje zagrożenie zanieczyszczenia wód gruntowych.

 

Zgodnie z harmonogramem prac budowa sieci kanalizacji sanitarnej została podzielona na kilka etapów. Wykonanie tego zadania nie byłoby możliwe bez wsparcia środków unijnych. Projekt sfinansowano z Funduszu Spójności w ramach działania I. 1. „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracji powyżej 15 000 RLM”, priorytet I „Gospodarka wodno-ściekowa” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007–2013. Instytucją wdrażającą był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Całkowita wartość projektu wyniosła 26 790 000 zł z czego dofinansowanie unijne to 18 641 325,57 zł.

 

W ramach ostatniego etapu projektu – „Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Ostrówek, Łojew – etap I oraz budowa sieci kanalizacji sanitarnej we wsi Majdan" wybudowano 18,36 km sieci i podłączono do niej około 1910 osób, które do tej pory nie miały możliwości korzystania ze zbiorczego systemu kanalizacyjnego.

 

Liczba wyświetleń: 280

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.