Aktualności

Odnowa wsi Dudka

2014.07.22 10:40 , aktualizacja: 2014.07.23 08:27

Autor: Radosław Strzaliński, WZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

fot.Radosław Strzaliński
fot.Radosław Strzaliński

Gminy na Mazowszu pięknieją, dzięki inwestycjom z wykorzystaniem środków unijnych. Dziewiętnastego lipca w miejscowości Dudka (pow. garwoliński) otwarto kolejną inwestycję zrealizowaną przy udziale funduszy z UE.

 

Samorząd Borowia należy do jednych z najaktywniejszych w pozyskiwaniu i wykorzystaniu środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007–2013. Nowo powstały budynek,  którego zamysł budowy zrodził się w 2007 r., ma salę o powierzchni 144 mkw., zaplecze kuchenne, sanitariaty oraz szatnie. Wykorzystywany będzie na potrzeby lokalnej społeczności. Jego budowa możliwa była dzięki środkom z działania „Odnowa i rozwój wsi” PROW 2007–2013.  Pozyskana kwota to ponad 300 tys. zł.

 

W dotychczasowym zestawieniu inwestycji zrealizowanych przez mazowieckie samorządy budowa świetlic i domów kultury była najczęściej realizowanym zadaniem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również wnioski dotyczące rewitalizacji miejscowości, budowy obiektów sportowych, placów zabaw oraz terenów zielonych.

 

Głównym celem działania „Odnowa i rozwój wsi” jest poprawa jakości życia na obszarach wiejskich przez zaspokojenie potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców wsi oraz promowanie obszarów wiejskich. Umożliwi rozwój tożsamości społeczności wiejskiej, zachowanie dziedzictwa kulturowego i specyfiki obszarów wiejskich, a także wpłynie na wzrost atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej obszarów wiejskich.

Liczba wyświetleń: 964

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.