Aktualności

Rozmowy o E40

2014.08.19 15:25 , aktualizacja: 2014.08.20 13:41

Autor: Anna Gałkowska, Biuro Współpracy Gospodarczej, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot.Dorota Łucja Cichocka
  • fot.Katarzyna Klepaczewska
  • fot.Katarzyna Klepaczewska
  • fot.Katarzyna Klepaczewska
  • fot.Katarzyna Klepaczewska

Zagadnienia związane  z aktywizacją międzynarodowej drogi wodnej E40 łączącej Morze Bałtyckie z Morzem Czarnym, ze szczególnym uwzględnieniem gospodarczego wykorzystania Wisły jako drogi transportowej były głównym tematem spotkania wicemarszałka Leszka Ruszczyka z radcą ministra w Departamencie Transportu Morskiego i Żeglugi w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Janiną Mentrak.

 

Omówiono kwestie przedstawione przez członków Zespołu ds. koordynacji udziału województwa mazowieckiego w pracach nad rewitalizacją Wisły i odtworzeniem drogi wodnej E40 Warszawa – Gdańsk. Dyskutowano również nad planami rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce w latach 2014–2020 oraz do roku 2030 i 2050 w kontekście polityki Unii Europejskiej oraz rewitalizacji i użeglownienia Wisły na odcinku Warszawa–Gdańsk w odniesieniu do realizowanych i planowanych projektów międzynarodowych.

 

Rozmawiano także o możliwościach  współpracy Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju z partnerami z Ukrainy, Białorusi i Holandii w kontekście rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce.

 

W spotkaniu udział wzięła również zastępca dyrektora Kancelarii Marszałka Katarzyna Kręźlewicz.

Liczba wyświetleń: 801

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.