Aktualności

Nowa lokalizacja dwóch siedleckich placówek edukacyjnych

2014.08.28 15:55 , aktualizacja: 2014.08.29 08:15

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

fot.Delegatura UMWM w...
fot.Delegatura UMWM w...
fot.Delegatura UMWM w...

Lokalizacja w centrum miasta, przestronne sale konferencyjne i świetnie wyposażone sale multimedialne to atuty nowej siedziby Biblioteki Pedagogicznej i Mazowieckiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

 

Nowoczesne pomieszczenia, z których korzystać będą siedleccy nauczyciele, studenci i uczniowie, odwiedziła członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

– Od 1 września przy ul. Asłanowicza rozpoczną działalność Biblioteka Pedagogiczna i Mazowieckie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Nowe pomieszczenia i nowe zadania to początek dynamicznego rozwoju tych placówek. Już we wrześniu rozpoczną się tu zajęcia w ramach grantów kuratoryjnych. Będą też dostępne różne formy doskonalenia oraz  projekty edukacyjne – podkreśliła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Modernizacja i przeprowadzka do nowego miejsca obu instytucji to duża szansa na ich rozwój. Z oferty MCDN korzysta co roku 6-10 tys. nauczycieli z regionu siedleckiego. Do ich dyspozycji będzie teraz 5 dużych sal konferencyjnych, aula na 140 osób oraz 2 nowoczesne sale komputerowe. Wszystkie pomieszczenia wyposażone są m.in. w tablice interaktywne i projektory. Nowe przestrzenie i możliwości technologiczne pozwolą na rozszerzenie oferty MSCDN. W planach placówki jest wprowadzenie kursów z języków obcych skierowanych do nauczycieli.

 

Poszerzą się również możliwości biblioteki pedagogicznej, która swoim czytelnikom oferuje nie tylko bogate zbiory, ale także ciekawe spotkania i zajęcia kierowane np. do młodych ludzi. Tego typu przedsięwzięcia będą mogły odbywać się teraz w nowoczesnej pracowni multimedialnej z 20 stanowiskami komputerowymi.

 

Dodatkowym atutem nowej siedziby obu instytucji jest doskonała lokalizacja w centrum Siedlec (u zbiegu ul. Asłanowicza i Konarskiego), w pobliżu większości szkół oraz siedziby Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego. Dzięki temu zarówno studenci, jak i uczniowie będą mieli łatwiejszy dostęp do zbiorów biblioteki.

 

Budynek został wyremontowany z wykorzystaniem środków unijnych w wysokości ok. 12 mln zł. Kolejne 2 mln zł pochodziły z budżetu województwa mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 483

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.