Aktualności

Cieplej i wygodniej w wyszkowskim szpitalu

2014.08.29 09:40 , aktualizacja: 2014.08.29 13:03

Autor: oprac. Monika Guzowska, Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Fot. arch. Szpitala...
  • Fot. arch. Szpitala...
  • Fot. arch. Szpitala...
  • Fot. arch. Szpitala...
  • Fot. arch. Szpitala...
  • Fot. arch. Szpitala...
  • Fot. arch. Szpitala...
  • Fot. arch. Szpitala...

Pacjenci Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie mogą już korzystać z wyremontowanej części szpitala. Oficjalnie oddano do użytku budynki po termomodernizacji oraz nowy dźwig towarowo-osobowy.  

 

Z pomocą środków unijnych oraz PFRON udało się zrealizować 2 projekty. Pierwszy to „Termomodernizacja budynków Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie z wymianą wyposażenia na energooszczędne oraz budowa infrastruktury służącej do produkcji i przesyłu energii słonecznej”. Drugi natomiast dotyczył „Likwidacji barier architektonicznych w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszanie się”.

 

Zakres prac objął: termomodernizację trzech budynków SPZZOZ; budowę niezależnych, wspomagających przygotowanie ciepłej wody użytkowej systemów solarnych dla węzłów ciepła (w budynku przychodni oraz w budynku administracyjno biurowym); modernizację przyłączy sieci cieplnej do budynku administracyjnego, warsztatowo-garażowego, przychodni z apteką; wymianę instalacji elektrycznych i teletechnicznych; modernizację zasilania awaryjnego w energię elektryczną. Całkowita wartość przedsięwzięć wyniosła 2 726 598,23 zł, z czego kwota dofinansowania to 1 115 872,38 zł, a wkład własny – 1 611 180,85 zł.

 

W ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami II” zrealizowano: dostawę i montaż dźwigu szpitalnego w budynku głównym zakładu; dostawę i montaż platformy pionowej dla Zakładu Rehabilitacji Leczniczej; dostawę i montaż poręczy i narożników w ciągach komunikacyjnych. Koszt realizacji projektu to 391 816,50 zł, z czego 150 000 zł stanowiło dofinansowanie PFRON, a 241 816,50 zł środki własne.

 

W wydarzeniu uczestniczył m.in. marszałek Adam Struzik, który wraz ze starostą wyszkowskim Bogdanem Pągowskim i dyrektor szpitala Cecylią Domżałą zapoznali się z efektami przeprowadzonych inwestycji.

 

Liczba wyświetleń: 508

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.