Aktualności

Przedszkole „Pod dębami” powitało pierwszych przedszkolaków

2014.09.01 15:05 , aktualizacja: 2014.09.01 15:24

Autor: opr. Agnieszka Stabińska(na podt. mat. org.), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot. Urząd Gminy...
  • fot. Urząd Gminy...
  • fot. Urząd Gminy...
  • fot. Urząd Gminy...
  • fot. Urząd Gminy...
  • fot. Urząd Gminy...
  • fot. Urząd Gminy...
  • fot. Urząd Gminy...
  • fot. Urząd Gminy...
  • fot. Urząd Gminy...

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik wziął udział w otwarciu przedszkola integracyjnego „Pod dębami”. Ukończona po 2 latach inwestycja jest przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

 

Do użytku oddano przedszkole, które może przyjąć ponad 250 dzieci. Powierzchnia 1600 m2 została podzielona na dwie części. Pierwsza z nich jest przeznaczona dla przedszkolaków, a druga jest ogólnodostępna – dla wszystkich mieszkańców, którzy chcą korzystać z oferowanych usług, czynna po godzinach pracy przedszkola. W obiekcie znajdują się dobrze przygotowane gabinety rehabilitacyjne, w których będzie można skorzystać z zabiegów, sala konferencyjna z pełnym wyposażeniem audiowizualnym i optymalną akustyką. To doskonałe miejsce do organizacji szkoleń, seminariów tematycznych oraz warsztatów. O nietuzinkowym przedsięwzięciu świadczy zielony dach na szczycie budynku – miejsce idealne na kameralne spotkania artystyczne.

 

Nowy budynek jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W obiekcie powstała sala polisensoryczna, wyposażona m.in. w łóżko wodne, wyspę światłowodów, domek lustrzany, zestaw do aromaterapii – urządzenia, za pomocą których dzieci z dysfunkcjami będą miały możliwość doświadczać świat zmysłami wzroku, dotyku, słuchu i węchu. W ramach zajęć w przedszkolu i centrum integracji planowane są także warsztaty służące rozwojowi i rehabilitacji osób niepełnosprawnych, ze szczególnym uwzględnieniem rehabilitacji zawodowej.

 

Obiekt jest przyjazny środowisku. Dzięki zastosowaniu szeregu rozwiązań minimalizujących zużycie energii w trakcie eksploatacji, jak kolektory słoneczne. Energooszczędność gwarantuje też sama architektura budynku. Przeszklenia i fragmenty fasad szklanych zwrócone są na południe, co pozwala na duże zyski ciepła ze światła słonecznego.

 

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 17 mln zł, z czego 5 mln dofinansował PFRON.

Liczba wyświetleń: 993

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.