Aktualności

Bohaterski druh z Mazowsza

2014.09.09 11:20 , aktualizacja: 2014.09.10 11:53

Autor: Agnieszka Plaskota, WZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Piotr Kacprzak z OSP w Lesznie został wyróżniony tytułem „Strażaka Miesiąca Lipca 2014”. Narażając własne życie, uratował rannego kierowcę  z uszkodzonego samochodu, który uderzył w drzewo.

 

W lipcu 2014 r. w miejscowości Marianów w gminie Leszno (pow. warszawski zachodni) doszło do wypadku drogowego. Druh Piotr Kacprzak był świadkiem zderzenia samochodu osobowego z drzewem. Natychmiast zatrzymał się i podjął akcję ratunkową. Ponieważ w komorze silnika pojawił się ogień, poprosił innego świadka o czynności gaśnicze, a sam przystąpił do ewakuacji poszkodowanego z samochodu. Udzielił niezwłocznie pomocy rannemu – udrożnił drogi oddechowe oraz zatamował krwawienie. Przystąpił także do resuscytacji krążeniowo-oddechowej do momentu przyjazdu karetki pogotowia.

 

Piotr Kacprzak jest członkiem OSP Leszno od 4 lat. Pełni tam funkcję strażaka ratownika i kierowcy.

 

Nagrodę dla strażaka-ochotnika wręczyła 9 września członek zarządu Janina Ewa Orzełowska, która podziękowała  za pełną poświęcenia służbę, profesjonalizm w działaniu oraz niezwykłe dokonania na rzecz ratowania ludzkiego życia.

  • fot.Martyna Pierzchała
  • fot.Martyna Pierzchała
  • fot.Martyna Pierzchała

Liczba wyświetleń: 432

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.