Aktualności

Inwestycje drogowe w subregionie ostrołęckim

2014.09.12 15:15 , aktualizacja: 2014.09.15 09:07

Autor: Dagmara Jaworska, WZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot.UMWM
  • fot.UMWM
  • fot.Tomasz Stefański
  • fot.Tomasz Stefański

Ponad 17,4 mln zł. kosztowała modernizacja drogi Ostrołęka–Turzyn. Dzięki inwestycji udało się połączyć Ostrołękę z drogą szybkiego ruchu S8. Przebudowa 22-kilometrowego odcinka była możliwa m.in.: dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa, wsparciu finansowym gmin Goworowo i Rzekuń oraz Nadleśnictwa Ostrołęka.

 

Przebudowany odcinek Ostrołęka–Goworowo–Długosiodło–Knurowiec jest rozwiązaniem komunikacyjnym łączącym północno-wschodnią część Polski z centralną. Stanowi doskonałą alternatywę dla ruchu pojazdów przemieszczających się z Litwy drogą krajową nr 61 przez Augustów–Łomżę–Ostrołękę do Warszawy lub drogą krajową nr 53 – z Olsztyna przez Ostrołękę do stolicy. Podczas prowadzonej w latach 2010–2014 modernizacji wybudowano most na rzece Orz w Goworowie o wartości ponad 2 mln zł, 19 km ścieżek pieszo-rowerowych, 6 km chodników oraz zjazdy do posesji. W ramach inwestycji wykonano także nową nawierzchnię, kanalizację deszczową, zatoki autobusowe, oznakowanie poziome i pionowe oraz wytyczono miejsca parkingowe.

 

W otwarciu inwestycji wzięła udział członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Liczba wyświetleń: 361

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.