Aktualności

Pociągiem z Warszawy do Konstancina-Jeziorny?

2014.09.22 12:45 , aktualizacja: 2014.09.22 12:56

Autor: Milena Szymańska (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Fot. Koleje Mazowieckie -...
  • Fot. Koleje Mazowieckie -...
  • Fot. Koleje Mazowieckie -...
  • Fot. Koleje Mazowieckie -...

Tak. W niedzielę było to możliwe. W ramach „Dni Transportu Publicznego” chętni mogli wypróbować przejazd szynobusem, promującym utworzenie kolejowego połączenia pasażerskiego Konstancina ze stolicą.

 

Przejażdżce towarzyszyła debata poświęcona możliwości rozwoju połączeń kolejowych w aglomeracji warszawskiej. Wzięli w niej udział m.in. przewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego Ludwik Rakowski oraz wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

W Konstancinie, na przyjezdnych czekał przewodnik, który oprowadził ich po starej części uzdrowiska. Kolejnym punktem programu był okolicznościowy piknik. Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych podróżnych cieszył się konkurs z wiedzy o kolei. Dodatkową atrakcją była także możliwość obejrzenia linii służącej do przewozu węgla od stacji Jeziorna do elektrociepłowni na Siekierkach.

 

Organizatorem przedsięwzięcia były Koleje Mazowieckie wspólnie ze Stowarzyszeniem Sympatyków Komunikacji Szynowej.

Liczba wyświetleń: 452

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.