Aktualności

Maków Mazowiecki inwestuje w sport

2014.09.25 10:15 , aktualizacja: 2018.09.13 11:16

Autor: Radosław Strzaliński, WZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Pobierz: fot.arch. SP w Makowie...
  • Pobierz: fot.arch. SP w Makowie...
  • Pobierz: fot.arch. SP w Makowie...
  • Pobierz: fot.arch. SP w Makowie...
  • Pobierz: fot.arch. SP w Makowie...
  • Pobierz: fot.arch. SP w Makowie...

Na terenie Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim oficjalnie otwarto kompleks sportowy. Budowę inwestycji zrealizowano z wykorzystaniem środków unijnych w ramach RPO WM 2007–2013.

 

Powstała hala widowiskowo-sportowa, z łącznikiem przy liceum ogólnokształcącym oraz kompleks boisk sportowych do piłki nożnej, bieżnia, miejsce do pchnięcia kulą, skoku w dal i wzwyż, boisko wielofunkcyjne do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej oraz kort do tenisa ziemnego.

 

Obecna na uroczystości członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska pogratulowała realizacji tak kompleksowej inwestycji w infrastrukturę sportową miasta. Jest to obiekt służący każdej dyscyplinie sportu i z pewnością będzie miejscem wielu sukcesów w trakcie zawodów – podkreśliła.

 

Projekt „Poprawa dostępności i jakości infrastruktury służącej edukacji dla młodzieży, w tym osób niepełnosprawnych poprzez budowę hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym oraz kompleksu sportowego przy Zespole Szkół w Makowie Mazowieckim został zrealizowany w ramach Priorytetu VII „Tworzenie i poprawa warunków dla rozwoju kapitału ludzkiego” Działanie 7.2 „Infrastruktura służąca edukacji”. Całkowita wartość projektu to 9 148 327 zł, z czego unijne dofinansowanie wyniosło 7 733 298 zł.

 

W uroczystości udział wzięli również radni województwa – Mirosław Augustyniak i Marian Krupiński.

 

Liczba wyświetleń: 777

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.